Požár chaty u Lovětína 19.7.09

Dne 19. července v 18.04 hodin zasahovali hasiči u požáru chaty v obci Míčov, místní části Lovětín. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Seče a dále dobrovolní hasiči z Načešic, Míčova-Sušice, Prachovic a Třemošnice. Podle slov vyšetřovatele hasičů začalo hořet v kůlně, která byla v těsné blízkosti chaty a garáže. Požár se velmi rychle rozšířil do druhého podlaží chaty, které bylo celé ze dřeva a dále do garáže. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 18.42 hodin. Likvidaci požáru komplikovala hasičům skrytá ohniska hoření v mezistropí. Hasiči museli proříznout štít chaty, aby požár zlikvidovali. Další komplikací pro hasiče byly propan-butanové lahve, které se nacházely uvnitř chaty a hrozily explozí. Příčinu vzniku požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel hasičů, škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun.

Zdroj textu HZS Pardubického kraje - tisková mluvčí Vendula Horáková

Více fotografii a video najdete na